آشنایی با کلاسهای مجازی

در کلاس‌های مجازی دانشجویان و اساتید بصورت اینترنتی با هم در ارتباط خواهند بود و دانشجویان عزیز میتوانند تصویر مانیتور و برنامه‌های مورد نیاز و حتی تصویر استاد را در کامپیوتر خود و از طریق اتصال به اینترنت ببینند و درر جریان کلاس قرار بگیرند.
مزایای این کلاس مجازی:
۱۱۱- هر دانشجو از هر شهری و بدون هزینه اضافی، بسادگی امکان اتصال به کلاس را دارد

۲- امکان دسترسی اساتید از شهرهای مختلف برای هر کلاس وجود دارد

۳- هزینه شرکت در کلاس‌ها به مراتب کمتر از هزینه کلاسهای عادی است

۴-  امکان برقراری ارتباط با استاد و دیگر دانش آموزان

محدودیت‌های کلاس‌های مجازی
۲- برای دسترسی به کلاس برای اساتید و دانشجویان نیاز به اتصال به اینترنت دارد (دسترسی به اینترنت ADSL و تقریباً با حداقل سرعت کفایت میکند و حتی گفته شده که با اینترنت های سیم کارت ۳G , 4G هم میتوان به کلاسس متصل شد)

۳- استفاده از کلاسهای مجازی، بدلیل ماهیت خاص انتقال داده، نیاز به مصرف حجم اینترنتی دارد که برای یک دوره ۲۰ ساعته کلاس حدود چند گیگابایت میشود (که هزینه آن در مجموع حداکثر حدود ۱۰۰۰۰ تومان خواهد بود)

۴- برای اتصال به کلاس باید چند پلاگین ساده را روی سیستم خود نصب کنید و یک جلسه آموزش (رایگان) استفاده از امکانات کلاس را بگذرانید.

۵- برای ارتباط صوتی با استاد در ساعت کلاس و پرسیدن سوالات مورد نظر، لازم است که میکروفون (یا هدست میکروفون دار) داشته باشید.

کلاسها بصورت چند دوره و همزمان اجرا خواهد شد و برای شرکت در دوره‌هایی (غیر از دوره مقدماتی) لازم است که آزمون تعیین سطح را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید.

اتصال به کلاس از طریق ویندوز (کامپیوتر و لپ تاب)

نکات بسیار مهم برای شرکت در کلاس مجازی:

نرم افزارهای مورد نیاز:

۱- ابتدا توسط این لینک ملزومات مورد نیاز سیستم خود را از لحاظ نرم افزاری چک کنید

پس از ورود به این لینک سیستم شما بصورت خودکار بررسی میشود و بعد از چند دقیقه نتیجه آن در بالاترین قسمت صفحه مشخص میشود دقت داشته باشید که برای حضور در کلاس مجازی باید هر ۴ تیک موجود در این صفحه سبز رنگ باشند. چیزی شبیه تصویر زیر:

اما اگر مشکل نرم افزاری داشته باشید و مثلا فلش پلیر روی سیستم شما نصب نباشد نتیجه‌ای شبیه تصویر زیر خواهید دید:

در این موارد احتمالاً لازم است که یک یا چند نرم افزار سبک و ساده را روی سیستم خود نصب کنید که در همین صفحه لینک دانلود و نصب آنها ارائه میشود. اما این لینک بدون استفاده از فیلترشکن قابل استفاده نخواهد بود و نتیجه ای شبیه تصویر زیر را خواهید دید

لذا فیلتر شکن را متصل کنید و دکمه Retry را بزنید تا پلاگین مورد نیاز دانلود شود و در پنجره بعدی دکمه yes را انتخاب کنید

بعد از دانلود پیغامی شبیه تصویر زیر ظاهر میشود که باید آنرا Accept کنید تا مرحله نهایی نصب انجام شود

اگر تمایل ندارید از فیلتر شکن استفاده کنید میتوانید فایل نصب فلش پلیر را متناسب با نوع مرورگر خود از لینکهای زیر دانلود و نصب کنید

دانلود فلش پلیر برای مرورگر کروم

دانلود فلش پلیر برای مرورگر فایرفاکس(موزیلا)، اوپرا و سافاری

دانلود فلش پلیر برای مرورگر اینترنت اکسپلورر ie و AOL

 

سخت افزار مورد نیاز:

از لحاظ سخت افزاری محدودیت چندانی برای کار با کلاس مجازی وجود ندارد و با حداقل امکانات میتوانید به کلاس متصل شوید که عبارتند از:

یک سیستم کامپیوتر یا لپ تاب متوسط (و حتی پایین)

یک میکروفون یا هندزفری برای پرسش بصورت شفاهی

 

دقت داشته باشید که حتماً نام خود را وارد نمایید زیرا با ورود افرادی که نام خود را بدرستی وارد ننموده‌اند، موافقت نخواهد شد.

اتصال به کلاس از اندروید (اکثر گوشیها و تبلتهای موجود)

برای اتصال به کلاس مجازی از طریق گوشی موبایل و یا تبلت تحت اندروید، ابتدا باید نرم افزار Adobe Connect را در گوشی و تبلت خود نصب کنید و سپس از داخل این اپلیکیشن لینک کلاس مجازی را در اولین صفحه وارد نموده و بصورت مهمان وارد کلاس شوید

لینک دانلود نرم افزار Adobe Connect

با اتصال از طریق گوشی و تبلت احتمالا مشکل چندانی (غیر از کوچک بودن تصاویر دریافتی که بستگی به اندازه گوشی شما دارد) نخواهید داشت

دقت داشته باشید که حتماً نام خود را وارد نمایید زیرا با ورود افرادی که نام خود را بدرستی وارد ننموده‌اند، موافقت نخواهد شد.

اتصال به کلاس از طریق IOS (گوشی های اپل)

برای اتصال به کلاس از طریق گوشی‌های اپل و سیستم عامل IOS از طریق لینک زیر ابتدا نرم افزار Adobe Connect را از اینجا نصب نموده و سپس وارد کلاس شوید

درآمد حسابدار

نحوه پرداخت

فعلا تمامی کلاسهای مجازی تالانت رایگان برگزار میشود.

در صورت نیاز به پرداخت وجه کم و کیف آن در همین قسمت درج میگردد

لیست کلاسها

برای اینکه بهترین بازدهی را از کلاس داشته باشید، برای شما آموزشهای تعامل با کلاس و استاد را در این قسمت تدارک دیده‌ایم.

آموزش شماره ۱

آموزش شماره ۲

آموزش شماره ۳